אודות האתר

האתר הרשמי של דוש מציג את המידע הרחב והמקיף ביותר ברשת על מכלול עבודותיו ועל יצירתו הידועה ביותר – הדמות שרוליק. החומרים המופיעים באתר נאספו ונערכו על ידי דניאלה סנטו-גרדוש ומיכאל גרדוש, ילדיו של דוש, מתוך עיזבונם הפרטי ומתוך ארכיון דוש הנמצא בספריה הלאומית בירושלים.

האתר נועד לתעד ולהנגיש את מגוון יצירתו של קריאל גרדוש, בכיר הקריקטוריסטים הישראלים, עיתונאי ויוצר מהמקוריים והחשובים שפעלו בארץ. חלק מרכזי בעבודותיו נוטל שרוליק, הדמות המצוירת של הנער הישראלי הצעיר אשר הפכה לסמל לאומי, שימשה את דוש כדי להביע דעתו על אירועים שונים בחיי המדינה והעם ואת עמדותיו הרעיוניות והפוליטיות.

"רוחו של שרוליק" הינה מורשתו החשובה ביותר של דוש. מאחוריה עומדת אמונה בלתי מעורערת במדינת ישראל, בצדק ההיסטורי אשר נעשה לעם היהודי עם הקמתה, בעוצמה שהיא מקרינה, בחיוניות והתושיה של תושביה, בחופש הביטוי והביקורת העצמית שבה ובשאיפה ליצור חברה צודקת, שוויונית וערכית המחוברת למקורותיה.

אתר זה שם לו למטרה לקדם את מורשתו של דוש ו"רוחו של שרוליק". דניאלה ומיכאל גרדוש, בעלי זכויות היוצרים של דוש, ישמחו לשתף פעולה עם ארגונים, מוסדות ויחידים המעוניינים להשתמש בדמותו של שרוליק ובעבודות האחרות של דוש.